×
TUR ENG
KAYÜ Anasayfa
Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği İlanı

2020 Proje Dönemi Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği Başvuruları Başlamıştır

Erasmus+ Programı kapsamında 2020 Proje Yılında Eğitim Alma Hareketliliğine katılmak isteyen Üniversitemiz Akademik Personeli için başvurular başlamıştır.

Eğitim alma hareketliliğine başvuran akademik personelin başvuruları değerlendirilecektir. Başvurular 19 Ocak 2023 – 02 Şubat 2023 tarihleri arasında alınacaktır.

Faaliyetten faydalanması için 7 asil (2 kontenjan Dış İlişkiler Ofisi akademik personeli, 4 kontenjan akademik personel, 1 kontenjan konsorsiyum), 7 yedek olmak üzere 14 kişi seçilecektir. Seçim sürecinde daha önce faydalanmayan personel, birim ve bölümlere öncelik verilecektir.

Eğitim Alma Faaliyetinden anlaşması olmayan birimler de faydalanabilir. Anlaşması olmayan birimlerden başvuru yapacak olan adaylar, başvuru dosyalarına karşı kurumdan aldıkları davet mektuplarını ya da karşı kurumun kendilerini kabul edeceklerini beyan ettiği bir doküman eklemek zorundadırlar. Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Dil puanı beyan etmeyen personel değerlendirmeye alınmayacaktır.

Hareketlilikten faydalanmaya hak kazanan adayların faaliyetlerini 31 Mayıs 2023 tarihine kadar tamamlaması gerekmektedir. Ancak hak kazanan adaylar karşı kurumdan aldıkları davet mektuplarını 09 Şubat 2023 tarihine kadar Erasmus Koordinatörlüğüne ibraz etmek zorundadırlar. Davet mektubunu ibraz etmeyen adaylar haklarını kaybedecek ve yerine yedek adaylar yerleştirilecektir.

Adayların başvurularını gerçekleştirmeden önce ERASMUS+ Eğitim Alma Hareketliliğe ilişkin bilgileri ve başvuru sürecini detaylı bir şekilde okuması gerekmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.1.docx

Başvuru dosyasında bulunması gereken belgeler:

Başvuru Formu 2.doc

Eğitim Alma Puan Çizelgesi 3.docx

• Dil Belgesi Kopyası

• Lisansüstü Eğitim Diploması ya da Denklik Belgesi (Lisansüstü eğitimini yurtdışında tamamlayanlar için)

NOT: Yukarıdaki belgelerden her hangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

Başvuru tarihleri

Başvuru formunun bir çıktısını alıp, fotoğraf yapıştırıp Bölüm Erasmus Temsilcisi’ne imzalatmak suretiyle ekleriyle birlikte online olarak yüklenecektir (https://erasmusbasvuru.ua.gov.tr/giris?returnUrl=%2F). Bu işlemi yapmayan personelin başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Bölüm Erasmus Temsilcilerinin Dikkatine;

Bölüm/ Birim Erasmus Temsilcilerinin 06 Şubat 2023, Pazartesi günü saat 17.00’a kadar kendilerinde toplanan başvuruları inceleyip üst yazıyla ilgili Bölüm Başkanlıklarına iletmeleri gerekmektedir.

Bölüm Başkanlığı’na iletilecek üst yazı için tıklayınız. 4.doc

İlgili değerlendirme ölçütleri ve puanlamaya ulaşmak için tıklayınız. 3.docx

Herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda ekran görüntüsü ile erasmus@kayseri.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


18 Ocak 2023 Çarşamba